ServiceM8 Webform Integration (1.0.0) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Support
pt: Suporte

en: Error Message
pt: Mensagem de erro

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Quote
pt: Citar

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Description field
pt: Campo de descrição

en: Help
pt: Ajuda

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: Advanced Settings
pt: Definições Avançadas

en: API Key
pt: Chave API

en: Job Description
pt: Descrição do trabalho

en: External
pt: Externo

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: Features
pt: Funcionalidades

en: Completed
pt: Concluído

en: Webform
pt: Formulário

en: Company Name
pt: Nome da empresa

en: 6 hours
pt: 6 horas

en: 1 week
pt: 1 semana

en: Billing Address
pt: Endereço de Faturação

en: Not configured
pt: Não configurado

en: 24 hours
pt: 24 horas

en: About
pt: Sobre

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: An unknown error occurred.
pt: Ocorreu um erro desconhecido.

en: Scheduled
pt: Agendada

en: Configured
pt: Configurado

en: Field mappings
pt: Mapeamentos de campo
