Services (5.0.0-beta7) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Resources
hi: संसाधन

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Definition
hi: परिभाषा

en: Machine name
hi: मशीन नाम
