Services (5.0.0-beta7) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Configure
hu: Beállít

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Allowed formats
hu: Megengedett formátumok

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Endpoint
hu: Végpont
