Services (5.0.0-beta7) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: List
ur: فہرست

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Taxonomy
ur: درجہ بندی

en: Resources
ur: وسائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Configure
ur: ترتیب
