Services (5.0.0-beta9) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Resources
fr: Ressources

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Configure
fr: Configurer

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Definition
fr: Définition

en: Machine name
fr: Nom système

en: Allowed formats
fr: Formats autorisés

en: Resource
fr: Ressource

en: Format type
fr: Type de format

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Manage services
fr: Gestion des services
