Services (8.x-4.0-beta5) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: List
de: Liste

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Resources
de: Ressourcen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: User
de: Benutzer

en: Configure
de: Konfigurieren

en: User login
de: Benutzeranmeldung

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Services
de: Dienste

en: Machine name
de: Systemname

en: Allowed formats
de: Zulässige Formate

en: Delete resource
de: Ressource löschen

en: Resource
de: Ressource (Objekt)

en: Uuid
de: UUID

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Manage services
de: Datenschutz-Einstellungen

en: Allowed format
de: Zulässiges Format

en: Are you sure you want to delete "@label" configurations?
de: Möchten Sie die Konfiguration „@label“ wirklich löschen?
