Services (8.x-4.0-beta6) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Resources
it: Risorse

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: User login
it: Accesso utente

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Definition
it: Definizione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Allowed formats
it: Formati consentiti

en: Resource
it: Risorsa
