User Session Management and Monitoring (1.0.6) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Email
hi: ईमेल

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: IP Address
hi: IP पता

en: Operation
hi: काम

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: Message:
hi: संदेश

en: Apply
hi: लागू करें
