Seven (1.1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Version
uk: Версія

en: unpublished
uk: неопубліковане

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Updated
uk: Оновлено

en: n/a
uk: н/д

en: Last post
uk: Останній допис

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Web Server
uk: Веб-сервер

en: Database
uk: База даних

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Up
uk: Вгору

en: System
uk: Система

en: Forum
uk: Форум

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: New
uk: Нові

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Memory limit
uk: Обмеження пам'яті

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: mobile
uk: мобільний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: wide
uk: широкий

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Last Cron Run
uk: Останній запуск крону

en: Drupal Version
uk: Версія Drupal

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки не створено. Щоб додати новий тип матеріалу, відвідайте сторінку <a href="@create_content">створення типів матеріалу</a>.

en: Seven settings
uk: Налаштування Seven

en: Book outline for @book.title
uk: Підшивка книг для @book.title

en: Book traversal links for
uk: Книжкові перехресні посилання для

en: Primary tabs display toggle
uk: Перемикач відображення первинних вкладок

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: Pre-content
uk: Перед вмістом

en: By @author @time ago
uk: Створено @author @time тому

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: General System Information
uk: Основні відомості про систему
