Seven (1.1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Version
ro: Versiune

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Updated
ro: Actualizat

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: Header
ro: Cap

en: Up
ro: Sus

en: System
ro: Sistem

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: New
ro: Nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: mobile
ro: mobil

en: Pagination
ro: Paginație

en: wide
ro: larg

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: Seven settings
ro: Setări Seven

en: Book outline for @book.title
ro: Structură carte pentru @book.title

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: Primary tabs display toggle
ro: Comutator de afișare a taburilor primare

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Pre-content
ro: Pre-conținut

en: By @author @time ago
ro: De @author cu @time în urmă

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem
