Seven (1.0.0) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Version
ja: バージョン

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Updated
ja: 更新

en: n/a
ja: 利用不可

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Web Server
ja: ウェブサーバー

en: Database
ja: データベース

en: Header
ja: ヘッダー

en: Up
ja: 上へ

en: System
ja: システム

en: Forum
ja: フォーラム

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: New
ja: 新

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Memory limit
ja: メモリの制限

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: mobile
ja: モバイル

en: Pagination
ja: ページ送り

en: wide
ja: 広

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Last Cron Run
ja: 最後の Cron 実行

en: Drupal Version
ja: Drupal バージョン

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: Seven settings
ja: Seven の設定

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: Primary tabs display toggle
ja: プライマリータブの表示切り替え

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: By @author @time ago
ja: @author が @time 前に投稿

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: General System Information
ja: システム全体の情報

en: An error occurred while trying to preview the media. Please save your work and reload this page.
ja: メディアのプレビューでエラーが発生しました。作業を保存してこのページを再読み込みしてください。
