Seven (2.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Version
ar: النسخة

en: unpublished
ar: غير منشور

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Updated
ar: التحديث

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Web Server
ar: خادم الشبكة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Header
ar: الترويسة

en: Up
ar: اعلى

en: System
ar: النظام

en: Forum
ar: المنتدى

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: New
ar: جديد

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Memory limit
ar: حد الذاكرة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: mobile
ar: الهاتف المحمول

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Previous page
ar: الصفحة السابقة

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Last Cron Run
ar: آخر تشغيل كرون

en: Book outline for @book.title
ar: خطوط الكتاب العريضة لعنوان @book.

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية
