Seven (2.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Version
tr: Sürüm

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Database
tr: Veritabanı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Up
tr: Yukarı

en: System
tr: Sistem

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: New
tr: Yeni

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: mobile
tr: mobil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: wide
tr: geniş

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Last Cron Run
tr: Son Dönemsel Görev Çalıştırması

en: Drupal Version
tr: Drupal Sürümü

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz herhangi bir içerik tipi oluşturmadınız. Yeni bir içerik tipi eklemek için <a href="@create_content">içerik tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.

en: Seven settings
tr: Seven ayarları

en: Primary tabs display toggle
tr: Birincil sekmeler görüntüsünü değiştir

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: Pre-content
tr: İçerik önü

en: By @author @time ago
tr: @author tarafından @time önce

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: General System Information
tr: Genel Sistem Bilgileri
