Seven (2.0.0-beta6) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Version
fa: نسخه

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Updated
fa: به‌روز

en: n/a
fa: هیچ

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Header
fa: سربرگ

en: Up
fa: بالا

en: System
fa: سیستم

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: New
fa: جدید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Seven
fa: هفت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Last Cron Run
fa: آخرین اجرای کرون

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم
