Stop Forum Spam Client (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: User ID
it: ID utente

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Spam control
it: Controllo spam

en: 1 second
it: 1 secondo

en: 1 minute
it: 1 minuto

en: Host name
it: Nome host

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Do not cache
it: Non mettere in cache

en: Entity ID
it: ID Entità
