Stop Forum Spam Client (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Logging
de: Protokollierung

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Creation date
de: Erstellungsdatum

en: Spam control
de: Spamkontrolle

en: 1 second
de: 1 Sekunde

en: 1 minute
de: 1 Minute

en: Host name
de: Hostname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Do not cache
de: Nicht cachen

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Allowed email addresses
de: Erlaubte E-Mail-Adressen

en: Allowed usernames
de: Erlaubte Benutzernamen

en: User acount @uid has been disabled.
de: Das Benutzerkonto @uid wurde deaktiviert.

en: Are you sure you want to report @name (@id) as spammer?
de: Möchten Sie @name (@id) wirklich als Spammer melden?

en: @number seconds
de: @number Sekunden
