Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta2) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Author
bn: লেখক

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Database type
bn: ডাটাবেজের ধরণ

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: warning
bn: সতর্কীকরণ

en: ok
bn: ঠিক আছে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Database updates
bn: ডাটাবেজ আপডেটসমূহ
