Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Releases
hi: विज्ञप्ति

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Database type
hi: डॉटाबेस प्रकार

en: Created
hi: निर्मित

en: Off
hi: बंद

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: OK
hi: ठीक है

en: User data
hi: उपयोगकर्ता का डेटा

en: Last checked
hi: अंतिम बार जांचा गया

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Info
hi: जानकारी

en: warning
hi: चेतावनी

en: Changed
hi: बदल गया

en: Alert
hi: चेतावनी
