Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Author
id: Penulis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Projects
id: Proyek

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: View
id: Lihat

en: Refresh
id: Segarkan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: n/a
id: t/t

en: Database type
id: Jenis database

en: Created
id: Dibuat

en: Off
id: Matikan

en: Never
id: Tidak pernah

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: User data
id: Data pengguna

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: warning
id: peringatan

en: Changed
id: Berubah

en: Client
id: Klien

en: Drupal version
id: Versi Drupal

en: Dashboard
id: Dasbor

en: The file could not be uploaded.
id: Berkas tidak bisa diunggah.

en: @interval ago
id: @interval lalu

en: PHP memory limit
id: Batasan memori PHP

en: Database updates
id: Update database

en: Alert
id: Peringatan

en: Configuration files
id: Berkas konfigurasi

en: Updates available
id: Pembaruan tersedia

en: Allowed types: @extensions.
id: Jenis yang diizinkan: @extensions.

en: PHP APCu caching
id: Cache PHP APCu
