Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Author
uk: Автор

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Projects
uk: Проекти

en: Releases
uk: Версії

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Refresh
uk: Оновити

en: Updated
uk: Оновлено

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Issue
uk: Проблема

en: n/a
uk: н/д

en: Database type
uk: Тип бази даних

en: Created
uk: Створено

en: Exact match
uk: Точний збіг

en: Off
uk: Вимкнено

en: Never
uk: Ніколи

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: OK
uk: Гаразд

en: User data
uk: Дані користувача

en: Visit site
uk: Відвідати сайт

en: Last checked
uk: Востаннє перевірено

en: Datestamp
uk: Дата у unix-форматі часу

en: Authored on
uk: Створено

en: Info
uk: Інформація

en: warning
uk: попередження

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Changed
uk: Змінено

en: Client
uk: Клієнт

en: ok
uk: гаразд

en: Recommended
uk: Рекомендовано

en: Unsupported
uk: Непідтримуваний

en: Drupal version
uk: Версія Drupal

en: Websites
uk: Веб-сайти

en: PHP version
uk: Версія PHP

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: The file could not be uploaded.
uk: Неможливо викласти файл.

en: @interval ago
uk: @interval тому

en: Status ID
uk: ID статусу

en: PHP memory limit
uk: Обмеження пам’яті PHP

en: Database updates
uk: Оновлення бази даних

en: Alert
uk: Застереження

en: User information
uk: Інформація про користувача

en: Configuration files
uk: Файли конфігурації

en: Updates available
uk: З'явилися оновлення

en: Allowed types: @extensions.
uk: Дозволені типи: @extensions.

en: @interval hence
uk: @interval віднині

en: PHP APCu caching
uk: Кешування PHP APCu

en: Twig development mode
uk: Режим розробки Twig
