Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta3) - en to fr translation catalogue (55 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Projects
fr: Projets

en: Releases
fr: Versions

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Issue
fr: Ticket

en: Database type
fr: Type de base de données

en: Created
fr: Créé

en: Exact match
fr: Correspondance exacte

en: Off
fr: Désactivé

en: Never
fr: Jamais

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: User data
fr: Données utilisateur

en: Last checked
fr: Vérifié pour la dernière fois

en: Datestamp
fr: Horodatage (UNIX)

en: Authored on
fr: Écrit le

en: warning
fr: avertissement

en: Website
fr: Site web

en: Changed
fr: Modifié

en: Recommended
fr: Recommandé

en: Drupal version
fr: Version de Drupal

en: Websites
fr: Sites web

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: The file could not be uploaded.
fr: Le fichier n'a pas pu être transféré.

en: @interval ago
fr: Il y a @interval

en: Project Status
fr: Etat de projet

en: Status ID
fr: ID du statut

en: PHP memory limit
fr: Plafond mémoire de PHP

en: Database updates
fr: Mises à jour de la base de données

en: Alert
fr: Alerte

en: User information
fr: Information utilisateur

en: Configuration files
fr: Fichiers de configuration

en: Latest Version
fr: Dernière version

en: Updates available
fr: Mises à jour disponibles

en: Allowed types: @extensions.
fr: Types autorisés : @extensions.

en: @interval hence
fr: Dans @interval

en: PHP APCu caching
fr: Le cache PHP APCu

en: Twig development mode
fr: Mode développement de Twig
