Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta3) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Author
is: Höfundur

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Releases
is: Útgáfur

en: Link
is: Hlekkur

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: n/a
is: á ekki við

en: Database type
is: Tegund gagnagrunns

en: Created
is: Stofnað

en: Off
is: Af

en: Never
is: Aldrei

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: OK
is: Í lagi

en: Visit site
is: Skoða síðu

en: warning
is: viðvörun

en: Website
is: Vefsíða

en: ok
is: Í lagi

en: PHP memory limit
is: PHP minnistakmörk

en: Database updates
is: Uppfærslur í gagnagrunni

en: Allowed types: @extensions.
is: Leyfðar skráartegundir: @extensions.

en: Security Updates
is: Öryggisuppfærslur
