Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Updated
it: Aggiornato

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: n/a
it: n/d

en: Database type
it: Tipo database

en: Created
it: Creato

en: Off
it: Spento

en: Never
it: Mai

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: User data
it: Dati utente

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Authored on
it: Creato il

en: Info
it: Informazioni

en: warning
it: avviso

en: Changed
it: Modificato

en: Drupal version
it: Versione di Drupal

en: The file could not be uploaded.
it: Il file non può essere caricato

en: @interval ago
it: @interval fa

en: PHP memory limit
it: Limite della memoria PHP

en: Database updates
it: Aggiornamenti del database

en: Alert
it: Avviso

en: User information
it: Informazioni sull'utente

en: Configuration files
it: File di configurazione

en: Latest Version
it: Ultima versione

en: Updates available
it: Aggiornamenti disponibili

en: Allowed types: @extensions.
it: Tipi consentiti: @extensions.
