Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Author
ja: 投稿者

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Updated
ja: 更新

en: Unknown
ja: 不明

en: n/a
ja: 利用不可

en: Database type
ja: データベースのタイプ

en: Created
ja: 作成

en: Off
ja: オフ

en: Never
ja: なし

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: User data
ja: ユーザーデータ

en: Last checked
ja: 最終確認日時

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: warning
ja: 警告

en: Changed
ja: 変更済

en: Client
ja: クライアント

en: ok
ja: OK

en: Drupal version
ja: Drupalバージョン

en: Websites
ja: ウェブサイト

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: The file could not be uploaded.
ja: ファイルがアップロードできませんでした。

en: @interval ago
ja: @interval 前

en: Status ID
ja: ステータスID

en: PHP memory limit
ja: PHP メモリ制限

en: Database updates
ja: データベース更新

en: Alert
ja: 警告

en: Configuration files
ja: 構成ファイル

en: Updates available
ja: 利用可能な更新があります

en: Allowed types: @extensions.
ja: 許可されたタイプ: @extensions 。

en: PHP APCu caching
ja: PHP APCu キャッシュ

en: Twig development mode
ja: Twig 開発モード
