Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Projects
pt: Projectos

en: Releases
pt: Lançamentos

en: Link
pt: Ligação

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Issue
pt: Problema

en: n/a
pt: não disponível

en: Database type
pt: Tipo de base de dados

en: Created
pt: Criado

en: Exact match
pt: Combinação exata

en: Off
pt: Desligado

en: Never
pt: Nunca

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: User data
pt: Dados de utilizador

en: Last checked
pt: Verificado pela última vez em

en: Authored on
pt: Criado em

en: Info
pt: Informações

en: warning
pt: aviso

en: Changed
pt: Alterado

en: Recommended
pt: Recomendado

en: Drupal version
pt: Versão do Drupal

en: Dashboard
pt: Painel de controlo

en: The file could not be uploaded.
pt: O ficheiro não pôde ser carregado.

en: @interval ago
pt: @interval atrás

en: PHP memory limit
pt: Limite de memória do PHP

en: Database updates
pt: Atualizações à base de dados

en: Alert
pt: Alerta

en: User information
pt: Informação do utilizador

en: Configuration files
pt: Ficheiros de configuração

en: Updates available
pt: Atualizações disponíveis

en: Allowed types: @extensions.
pt: Tipos permitidos: @extensions

en: @interval hence
pt: @interval a contar deste momento

en: PHP APCu caching
pt: Caching PHP APCu

en: Twig development mode
pt: Modo de desenvolvimento do Twig
