Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta3) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Author
tr: Yazar

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Projects
tr: Projeler

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Refresh
tr: Yenile

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Issue
tr: Konu

en: Database type
tr: Veritabanı türü

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Off
tr: Kapalı

en: Never
tr: Asla

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: OK
tr: Tamam

en: User data
tr: Kullanıcı verisi

en: Last checked
tr: Son kontrol

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Info
tr: Bilgi

en: warning
tr: uyarı

en: Website
tr: Web sitesi

en: Changed
tr: Değişti

en: ok
tr: tamam

en: Drupal version
tr: Drupal sürümü

en: Dashboard
tr: Pano

en: The file could not be uploaded.
tr: Dosya karşıya yüklenemedi.

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: Status ID
tr: Durum ID

en: PHP memory limit
tr: PHP bellek limiti

en: Database updates
tr: Veritabanı güncellemeleri

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Configuration files
tr: Yapılandırma dosyaları

en: Updates available
tr: Güncellemeler var

en: Allowed types: @extensions.
tr: İzin verilen dosya uzantıları: @extensions.

en: @interval hence
tr: @interval sonra

en: Twig development mode
tr: Twig geliştirme modu
