Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta4) - en to te translation catalogue (25 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Status
te: స్థితి

en: Author
te: రచయిత

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Administration
te: పరిపాలన

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Releases
te: విడుదలలు

en: Link
te: లింకు

en: Name
te: పేరు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Label
te: లేబుల్

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Unknown
te: తెలియని

en: n/a
te: వర్తించదు

en: Database type
te: డాటాబేసు రకం

en: Created
te: సృష్టితం

en: OK
te: సరే

en: Info
te: సమాచారం

en: warning
te: హెచ్చరిక

en: ok
te: సరే
