Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta4) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Author
ur: مصنف

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: On
ur: آن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Link
ur: ربط

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Database type
ur: ڈیٹابیس کی قسم

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: warning
ur: انتباہ

en: PHP memory limit
ur: پی ایچ پی میموری کی حد

en: Database updates
ur: ڈیٹابیس کی تجدید
