Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta4) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Projects
nl: Projecten

en: Releases
nl: Uitgaven

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: View
nl: Weergeven

en: Refresh
nl: Verversen

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Issue
nl: Uitgave

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Database type
nl: Databasetype

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Exact match
nl: Exacte overeenkomst

en: Off
nl: Uit

en: Never
nl: Nooit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: User data
nl: Gebruikersdata

en: Last checked
nl: Laatst gecontroleerd

en: Datestamp
nl: Tijdstip

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: warning
nl: waarschuwing

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Client
nl: Afnemer

en: Recommended
nl: Aangeraden

en: Drupal version
nl: Drupal-versie

en: The file could not be uploaded.
nl: Het bestand kan niet worden geüpload.

en: @interval ago
nl: @interval geleden

en: PHP memory limit
nl: PHP-geheugenlimiet

en: Database updates
nl: Database-updates

en: Alert
nl: Alarm

en: User information
nl: Gebruikersinformatie

en: Configuration files
nl: Configuratiebestanden

en: Latest Version
nl: Laatste versie

en: Secure
nl: Beveiligd

en: Updates available
nl: Updates beschikbaar

en: Allowed types: @extensions.
nl: Toegestane types: @extensions.

en: @interval hence
nl: @interval vanaf nu

en: Twig development mode
nl: Twig-onwikkelingsmodus
