Sharerich (8.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Markup
hi: मार्कअप

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Social networks
hi: सामाजिक तंत्र

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: ID
hi: आईडी

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Allowed HTML tags
hi: स्वीकृत एच.टी.एम.एल. टैग

en: Sticky
hi: मुख्य

en: Machine name
hi: मशीन नाम
