Sharerich (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Markup
fr: Balisage

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Enabled
fr: Activé

en: Social networks
fr: Réseaux sociaux

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Allowed HTML tags
fr: Balises HTML autorisées

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Machine name
fr: Nom système

en: Sharing
fr: Partage

en: Facebook App ID
fr: Identifiant (ID) de l'App Facebook

en: Enabled services
fr: Services activés

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
