Sharerich (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Enabled
it: Attivato

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Allowed HTML tags
it: Elementi HTML consentiti

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: Service
it: Servizio

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Sharing
it: Condivisione
