ShareThis (8.x-2.0-beta1) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Comments
nl: Reacties

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Variable
nl: Variabele

en: Display
nl: Weergeven

en: Block
nl: Blok

en: Location
nl: Locatie

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Publisher ID
nl: Uitgever-ID

en: Node Types
nl: Nodetypen

en: Global
nl: Algemeen

en: Node content
nl: Node-inhoud

en: Links area
nl: Linkvak

en: Sharing
nl: Delen

en: Bundles
nl: Bundels

en: Large Chicklets
nl: Grote knoppen

en: Small Chicklets
nl: Kleine knoppen

en: Classic Buttons
nl: Klassieke knoppen

en: Vertical Counters
nl: Verticale tellers

en: Horizontal Counters
nl: Horizontale tellers

en: Choose a button style:
nl: Kies een knopstijl:

en: Choose Your Services.
nl: Diensten kiezen.

en: External URL
nl: Externe URL

en: Extra services
nl: Extra diensten

en: Select additional services which will be available. These are not officially supported by ShareThis, but are available.
nl: Kies extra diensten die beschikbaar zijn. Deze worden niet ondersteund door ShareThis, maar zijn wel beschikbaar.

en: Configure where the ShareThis widget should appear.
nl: Instellen waar de ShareThis-widget weergegeven moet worden.

en: Custom Buttons via CSS
nl: Aangepaste knoppen via CSS

en: Twitter recommends
nl: Twitter raadt aan

en: Display count "0" instead of "New"
nl: Tellerwaarde '0' weergeven in plaats van 'Nieuw'

en: Variable - Different per URL
nl: Variabel - verschilt per URL

en: External - Useful in iframes (Facebook Tabs, etc.)
nl: Extern - nuttig in iframes (Facebook Tabs, etc.)

en: ShareThis links
nl: ShareThis-links

en: Display short URL
nl: Korte URL weergeven

en: Display either the full or the shortened URL.
nl: Geef of de volledige of de ingekorte URL weer.

en: Add the <a href="http://www.sharethis.com/">ShareThis</a> widget to nodes on your site.
nl: De <a href="http://www.sharethis.com/">ShareThis</a>-widget aan nodes op de site toevoegen.
