Shield (8.x-1.3-rc1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Administration
pt: Administração

en: Password
pt: Senha

en: General settings
pt: Definições gerais

en: User
pt: Utilizador

en: About
pt: Sobre
