Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Remove
cy: Symud

en: Language
cy: Iaith

en: Tags
cy: Tagiau

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Theme
cy: Thema

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Never
cy: Byth

en: Hostname
cy: Enw gwesteiwr

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Price
cy: Pris

en: Position
cy: Lleoliad

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Cart
cy: Basged Siopa

en: Apply
cy: Ceisio

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
