Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (60 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Tags
nl: Labels

en: Overview
nl: Overzicht

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Sync
nl: Synchroniseren

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Theme
nl: Thema

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Never
nl: Nooit

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Price
nl: Prijs

en: Product ID
nl: Product-ID

en: Add to cart
nl: Aan winkelwagen toevoegen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Store
nl: Winkel

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Position
nl: Positie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Product type
nl: Producttype

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Grams
nl: Grammen

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Collection
nl: Collectie

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: View Products
nl: Producten weergeven

en: Weight unit
nl: Gewichtseenheid

en: More info
nl: Meer informatie

en: Add to cart form
nl: Toevoegen aan winkelwagenformulier

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Option 1
nl: Optie 1

en: Option 2
nl: Optie 2

en: API Settings
nl: API-instellingen

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Inventory management
nl: Voorraadbeheer
