Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: Quantity
fr: Quantité

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Never
fr: Jamais

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Published
fr: Publié

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Price
fr: Prix

en: Product ID
fr: Identifiant (ID) du produit

en: Add to cart
fr: Ajouter au panier

en: Store
fr: Boutique

en: SKU
fr: Référence

en: Sort by
fr: Trier par

en: Full
fr: Complet

en: Product type
fr: Type de produit

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Cart
fr: Panier

en: Changed
fr: Modifié

en: Grams
fr: Grammes

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Barcode
fr: Code-barres

en: Unavailable
fr: Indisponible

en: Offset
fr: Décalage

en: View Products
fr: Voir les produits

en: Order Created
fr: Commande Créée

en: Tips
fr: Astuces

en: Weight unit
fr: Unité de poids

en: More info
fr: En savoir plus

en: Out of stock
fr: Rupture de stock

en: Add to cart form
fr: Formulaire d'ajout au panier

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: API Settings
fr: Paramètres de l'API

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: your cart
fr: votre panier

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
