Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha6) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: Quantity
da: Mængde

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Help
da: Hjælp

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Theme
da: Tema

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Never
da: Aldrig

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Published
da: Udgivet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Price
da: Pris

en: Domain
da: Domæne

en: Product ID
da: Produkt-ID

en: Add to cart
da: Tilføj til indkøbskurv

en: Desc
da: Faldende

en: Store
da: Butik

en: Position
da: Placering

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: API key
da: API-nøgle

en: Product type
da: Produkttype

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: Changed
da: Ændret

en: Grams
da: Gram

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Language code
da: Sprogkode

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Offset
da: Forskydning

en: Tips
da: Gode råd

en: Out of stock
da: Ikke på lager

en: Add to cart form
da: Tilføj til indkøbskurv-formular

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Asc
da: Stigende
