Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha6) - en to it translation catalogue (58 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Quantity
it: Quantità

en: Tags
it: Etichette

en: Overview
it: Panoramica

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Help
it: Aiuto

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Sync
it: Sincronizzate

en: Updated
it: Aggiornato

en: Theme
it: Tema

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Never
it: Mai

en: Hostname
it: Nome host

en: Published
it: Pubblicato

en: Authored by
it: Creato da

en: Price
it: Prezzo

en: Domain
it: Dominio

en: Product ID
it: ID prodotto

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Desc
it: Disc

en: Store
it: Negozio

en: SKU
it: Codice

en: Position
it: Posizione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Full
it: Completo

en: Product type
it: Tipo prodotto

en: Cart
it: Carrello

en: Changed
it: Modificato

en: Grams
it: Grammi

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Collection
it: Collezione

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Offset
it: Scostamento

en: Tips
it: Consigli

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: Add to cart form
it: Form aggiungi al carrello

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Master
it: Principale

en: Inventory management
it: Gestione dell'inventario
