Shortcuts View (1.0.0) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: All
hr: Svi

en: Block
hr: Blok

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Shortcuts
hr: Kratice

en: Shortcut
hr: Kratica

en: Apply
hr: Primjeni

en: About
hr: Opis

en: Uses
hr: Uporaba

en: Adding and removing shortcuts
hr: Dodavanje i uklanjanje kratica

en: Displaying shortcuts
hr: Prikaz kratica

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
hr: Omogućuje korisnicima upravljati prilagodljivim popisom kratica.

en: Administering shortcuts
hr: Upravljanje kraticama

en: Choosing shortcut sets
hr: Odabire skupove kratica

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
hr: Korisnici s dopuštenjem mijenjanja skupova kratica mogu odabrati skup kratica s oznake Kratica unutar njihove stranice uređivanja profila.

en: Asc
hr: Uzlazno
