Shorten URLs (8.x-1.0) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Type
ast: Triba

en: Actions
ast: Aiciones

en: None
ast: Nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Text
ast: Testu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: General
ast: Xeneral

en: Method
ast: Métodu

en: IP Address
ast: Direición IP

en: Short
ast: Curtiu
