Shorten URLs (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (18 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Title
fi: Otsikko

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Text
fi: Teksti

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Method
fi: Tapa

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: seconds
fi: sekuntia

en: Short
fi: Lyhyt

en: Maximum link text length
fi: Suurin linkkitekstin pituus

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
fi: Tätä merkkimäärää pidemmät URL:t lyhennetään, jolla estetään muotoilun rikkovat ylipitkät merkkijonot.  Itse linkki jää ennalleen; vain linkin tekstiosaa lyhennetään.
