Shorten URLs (8.x-1.0) - en to lt translation catalogue (18 entries)

en: Forms
lt: Formos

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Type
lt: Tipas

en: Actions
lt: Veiksmai

en: None
lt: Joks

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Text
lt: Tekstas

en: User ID
lt: Nario ID

en: General
lt: Bendras

en: Method
lt: Būdas

en: IP Address
lt: IP Adresas

en: Original
lt: Orginalas

en: Short
lt: Trumpas

en: Service
lt: Paslauga

en: Maximum link text length
lt: Maksimalus nuorodos teksto ilgis

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
lt: URL ilgesni nei nurodytas skaičius yra sutrumpinami, kad išvengti formatavimo klaidų. Pati nuoroda liks tokia pati tik tekstas bus sumažintas.
