Shorten URLs (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (18 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Title
he: כותרת

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: URL
he: כתובת URL

en: Text
he: טקסט

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: General
he: כללי

en: Method
he: שיטה

en: IP Address
he: כתובת IP

en: Short
he: קצר

en: Maximum link text length
he: אורך מירבי של טקסט הקישור

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
he: כתובות URL הארוכות ממספר תווים זה תקוצצנה כדי למנוע מחרוזות ארוכות השוברות את העיצוב. הקישור עצמו ישמר; רק חלק הטקסט של הקישור יקוצץ.

en: Behavior
he: התנהגות
