Shorten URLs (8.x-1.0) - en to si translation catalogue (6 entries)

en: Forms
si: ආකෘතිපත්‍ර

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Type
si: වර්ගය

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: Name
si: නම

en: Text
si: වගන්ති
