Shorten URLs (8.x-1.0) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Title
th: หัวข้อ

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Text
th: ข้อความ

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: General
th: ทั่วไป

en: IP Address
th: หมายเลข IP

en: Service
th: บริการ

en: Maximum link text length
th: ความยาวสูงสุดของลิงค์ข้อความ

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
th: URL ที่นานกว่าจำนวนของตัวอักษรนี้จะถูกตัดทอนเพื่อป้องกันไม่ให้สายยาวที่แบ่งการจัดรูปแบบ การเชื่อมโยงตัวเองจะถูกเก็บรักษาไว้; เพียงแค่ส่วนหนึ่งของการเชื่อมโยงข้อความจะถูกตัดทอน
