Shorten URLs (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Title
tr: Başlık

en: Type
tr: Tip

en: Actions
tr: Eylemler

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Text
tr: Metin

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: General
tr: Genel

en: Method
tr: Yöntem

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Original
tr: Orjinal

en: seconds
tr: saniye

en: Short
tr: Kısa

en: Created time
tr: Oluşturma zamanı

en: Maximum link text length
tr: En uzun bağlantı metni uzunluğu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
tr: Bu sayıdan uzun adresler uzun yazıların biçimlendirmeyi bozmaması için kısaltılacaktır. Bağlantı aynen korunur, değişen sadece bağlantının gösterimidir.
