Shorthand (4.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Created
ro: Creat

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Other
ro: Altele

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Revert
ro: Revenire

en: Reference
ro: Referință

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Story
ro: Articol

en: Authors
ro: Autori

en: About
ro: Despre

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Text value
ro: Valoare text

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title
