Shorthand (4.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Description
uk: Опис

en: On
uk: Увімкнено

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Created
uk: Створено

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Other
uk: Інше

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Revert
uk: Відновити

en: Reference
uk: Посилання

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Story
uk: Історія

en: Head
uk: Голова

en: Authors
uk: Автори

en: About
uk: Про модуль

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Request timeout
uk: Час очікування запиту

en: Text value
uk: Текстове значення

en: An unrecoverable error has occurred.
uk: Сталася невідновлювана помилка.

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title
