Shorthand (4.0.0) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Description
pl: Opis

en: On
pl: Włączony

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Created
pl: Utworzono

en: Off
pl: Wyłączony

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Other
pl: Inne

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Revert
pl: Przywróć

en: Reference
pl: Referencja

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Story
pl: Artykuł

en: About
pl: O stronie

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname
